Jak vybrat badmintonovou raketu?
Badminton se v posledních letech těší opravdu velké popularitě. Pokud jste tomuto sportu propadli i vy, ale už vás nebaví si badmintonovou raketu neustále půjčovat, přišel čas pořídit si svou vlastní. Na co si však dát při výběru pozor? To vám poradíme v dnešním článku.
Pružnost rakety
Jedním z důležitých parametrů, na které je třeba brát při výběru rakety zřetel, je její pružnost či tuhost. Ta je velmi důležitá z hlediska síly úderu. A jak poznat, která se bude hodit právě pro vás? To záleží především na vašem individuálním stylu hry.
Pokud patříte k hráčům, kteří hrají rychle a zasazují prudké údery a smeče, sáhněte spíše po tužší raketě. Ta vám nabídne stabilitu, díky které míček dostane větší rychlost a přímou trajektorii.
Pružné rakety se naopak hodí pro všechny ty, kteří rádi posílají dlouhé údery přes celou délku hřiště. Odehraný míček sice letí pomaleji, ale doletí mnohem dál než při stejné silném úderu tužší raketou.
A v případě, že jste se ve hře ještě natolik nevyprofilovali, sáhněte jednoduše po středně pružné raketě, která kombinuje vlastnosti obou předchozích typů.
Vyvážení rakety
Dalším důležitým kritériem je při výběru vyvážení rakety. Celkem rozlišujeme tři druhy vyvážení, a to do hlavy, do ruky a na střed.
Zatímco vyvážení do hlavy vám pomůže při zesílení úderů, a tedy i zrychlením švihu, vyvážení do ruky je vhodné pro všechny, kteří mají rádi kontrolu a cit nad vedením úderu. Univerzální volbou je opět vyvážení na střed, které kombinuje předchozí dvě vyvážení.
Jaká raketa tedy pro vás bude ideální?
V případě, že patříte k začátečníkům či spíše rekreačním hráčům, chybu neuděláte s raketou, která je pružná, vyvážená do ruky nebo na střed. Ženy ocení spíše lehčí a pružnější rakety, které jsou vyvážené opět do ruky či na střed. Rakety vyvážené do hlavy jsou naopak vhodné pro pokročilejší hráče.
Pokud patříte mezi pokročilé hráče, kteří si potrpí na techniku hraní, zvolte pružnou raketu s vyvážením do ruky, případně na střed, díky které vrátíte jak vysoké míčky, tak smeč.
V případě, že využíváte při hraní celou plochu hřiště, budou správnou volbou středně tuhé rakety s vyvážením na střed. Velmi tuhé rakety s vyvážením do hlavy najdou své místo především u pokročilých hráčů, kteří hrají útočným stylem plným rychlých dropů, smečů a klamavých úderů.
Vždy si raketu vyzkoušejte
Na závěr je třeba konstatovat, že žádná z výše uvedených rad nemusí platit univerzálně. Vždy tedy vybírejte raketu především podle toho, s jakou se vám nejlépe hraje. V ideálním případě byste si měli raketu vždy před zakoupením alespoň potěžkat v ruce a vyzkoušet, jak se vám drží.