kompozitová hokejka

Poradíme vám, jak vybrat hokejku

Přestože skvělý sportovní výkon závisí především na talentu a množství času, které věnujeme tréninku, důležité je i správně zvolené vybavení. Nekupujte tedy první hokejku, která vám přijde pod ruku – máme pro vás několik tipů, na co dám při výběru pozor.

Správná strana

Ačkoliv toto pravidlo zná snad každý začátečník, opakování je matkou modrosti. Nejdůležitějším kritériem při výběru hokejky je správná strana, tedy zda máme dole pravou, či levou ruku. To je důležité ohlídat zejména v případě, že kupujete hokejku přes internet, kdy si nemůže vzít hokejku do ruky. 

Délka hokejky

Překvapením nebude asi ani to, že délka hokejky se odvíjí od výšky hráče, který ji bude používat. Přestože většina z nás sice ví, že konec hokejky by měl sahat pod bradu, raději dodáváme, že s bruslemi. Pokud hokejku zkoušíte bez bruslí, měla by opřená sahat přibližně pod nos.

V našem katalogu naleznete výběr ze širokého sortimentu hokejek.

Tvrdost hokejky

Tvrdost hokejky, tedy flex, je parametrem, který ovlivňuje její pružnost. Její správná volba je velice individuální. Obecně však můžeme říci, že zatímco nižší tvrdost se hodí pro útočníky, vyšší flex využijí hlavně obránci. Kromě toho musíme vzít v potaz sílu rukou – silnější jedinci by měli volit spíše vyšší hodnoty tvrdosti. Pokud patříte k technickým hráčům, dobrou volbou bude naopak flex nižší. Tyto hokejky jsou vhodné i pro mladé a začínající hokejisty. Je však třeba mít na paměti, že jsou náchylnější k prasknutí.

Zahnutí čepele hokejky

Pokud nepatříte mezi profesionální hokejisty, kteří si nechávají dělat hokejky na míru, zahnutí čepele pro vás asi nebude příliš důležitým kritériem. Většina výrobců má totiž v běžné nabídcečepele, které si jsou obecně hodně podobné. Výběr vždy také závisí především na osobní preferenci hráče a na tom, na jakou čepel je zvyklý.

Hokejka CCM
Zdroj: Unsplash.com

Materiál hokejky

Nebude asi překvapením, že dřevěné hokejky mají svá léta na výsluní za sebou. Dnes je používá naprosté minimum hokejistů, a to kvůli řadě nevýhod. Mezi ty patří například vyšší váha a náchylnost k prasknutí. Na druhou stranu jsou citlivější pro práci s pukem a stojí o poznání méně než kompozitové hole.

Kompozitové hokejky jsou dnes takřka standardem. I v rámci této kategorie však nalezneme různé modely. Zatímco ty levnější se hodí spíše na rekreační hraní na rybníku, ty dražší využijí především profesionálové. 

Kick point

Posledním kritériem při výběru hokejky je tzv. kick point, tedy místo na holi, které se při střelbě nejvíce prohne. Zatímco nízký kick point je vhodný pro rychlé střely zápěstím či příklepem, vysoký kick point se hodí pro střelu nápřahem. To znamená, že zatímco nízký kick point ocení zejména útočníci, vysoký kick point je vhodnější pro obránce. K sehnání jsou však i univerzální hole se středním kick pointem, který se přizpůsobí úchopu hráče.

5/5 - (3 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *