Squash Rakety

Poradíme vám, jak vybrat squashovou raketu

Pokud jste se už po první hře do tohoto dynamického sportu bezhlavě zamilovali, přišel čas vybrat kvalitní raketu, která vám pomůže dosáhnout co nejrychlejších pokroků a vítězství. Přinášíme vám proto přehledný návod, jak správně vybrat squashovou raketu, ať už jste úplný začátečník či profík.

Berte v potaz svou pokročilost

Právě vaše dosavadní zkušenosti se squashem by měly být tím nejdůležitějším kritériem, které je třeba brát v potaz. Pokud patříte mezi úplné začátečníky, kteří se této hře teprve učí, sáhněte po raketě s vyvážením mírně až výrazně do ruky, tedy vyvážení méně než 360 milimetrů. Výhodou těchto raket je nejen nižší cena, ale především lepší ovladatelnost. Vzhledem k nižší váze, která se pohybuje do 200 gramů, se vyhnete nepříjemné bolesti a přetížení zápěstí, které by vám ve vašich herních začátcích mohlo od squashe odradit.

Raketa Pro Pokrocile

V případě, že už nějakou dobu squash hrajete, a patříte tedy mezi středně pokročilé hráče, těšit se můžete na opravdu širokou nabídku. Jelikož již pravděpodobně znáte svůj typický styl hry, můžete vybírat rakety přesně podle svého stylu. Muži v tomto případě sahají po raketách s vyvážením více do hlavy (více než 370), ženy naopak spíše na střed nebo do ruky (méně než 365 mm).

Závodní hráči a profíci často volí rakety vyšší cenové kategorie, které nabídnou nejen výbornou ovladatelnost, ale také nejnovější technologii. Po těchto raketách mohou sáhnout i středně pokročilí hráči, je však na pováženou, zda v tomto případě stojí za vysokou investici.

Jaký máte herní styl?

Pokud patříte mezi středně pokročilé hráče, už nejspíš tušíte, jaký herní styl vám vyhovuje nejvíce. Tato informace vám může posloužit jako výborný orientační bod při výběru squashové rakety. 

Technický styl

V případě, že patříte mezi technické hráče, kteří si libují v přesnosti a mají skvěle zvládnutý švih, je pro vás bezpochyby přesnost mnohem důležitější než síla švihu. Vybírejte proto rakety s menší hlavou a vyvážením do ruky, které vám umožní dokonalé ovládnout techniku. 

Útočný styl

Pokud vám technika příliš neříká a raději dáte vše do pořádného švihu, nejspíš patříte mezi hráče s útočným, agresivním stylem hry. V tomto případě je z hlediska rychlých úderů a dlouhého nápřahu vhodná spíše squashová raketa s vyvážením do hlavy. Na škodu rovněž není tenčí výplet (méně než 1,18 mm), který zesílí vaše údery.

Univerzální styl

Nedokážete se rozhodnout, do jaké ze skupin vlastně patříte? Pak jste možná hráčem s univerzálním stylem hry, který střídá technické údery s těmi silovými. V tomto případě je ideálním řešením kompromis mezi oběma styly v podobě rakety s vyvážením na střed a hmotností kolem 150 gramů

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *