Vyber Fotbaloveho Mice

Jak vybrat fotbalový míč

Máte doma pravého fotbalového nadšence nebo se sami chcete stát fotbalistou, zprvu amatérským a poté třeba profesionálem vydělávajícím neskutečné jmění? Ať už je to tak či onak, zapotřebí bude kvalitní fotbalový míč. Bez toho se zkrátka žádný fotbalista neobejde. Jenže jak vybrat ten správný, když je nabídka na trhu tak obrovská? Poradíme.

Nejzákladnější prvek, bez kterého se neobejdete

Jak už bylo zmíněno, fotbalový míč je jedním z nejzákladnějších prvků celé fotbalové výbavy a bez něj se prakticky žádný fotbalista neobejde, ať už hraje v jakékoli pozici. V současné době je nabídka balónů skutečně obrovská. Jednotlivé modely se liší svým designem, zpracováním, značkou, která za ním stojí, nebo typem využití. Zatímco některé jsou určené pro trénink, jiné pro zápasy a další pro rekreační zábavu. 

Pojďme si ale popsat, jak vybrat fotbalový míč, aby s ním byl fotbalista opravdu spokojený. Roli při výběru hraje několik kritérií. 

Velikost míče má hlavní slovo

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba brát v potaz, je především velikost míče. To je opravdu to hlavní kritérium, jež se nesmí podceňovat. Se zvolením toho, jaká velikost je pro daného hráče opravdu tou pravou, pomůže jeho věk. Ti nejmenší hrají s balonem číslo 3 (jedná se o míče určené hlavně pro mladší přípravky a mladší žáky čili obvykle se to týká dětí do devíti let).

Druhou kategorií jsou pak žáci starší přípravky a mladších žáků, kteří většinou hrají s míčem číslo 4 (ten se většinou nasazuje dětem ve věku od deseti do třinácti let). S pětkou pak hrají starší žáci a dospělí čili ti, kterým je čtrnáct a více let. 

Pokud si však nejste jistí velikostí třeba proto, že syn opravdu nevypadá na to, že by mu bylo deset, je dobré velikost konzultovat s trenérem. 

I terén má, co mluvit

Nejen typ využití, ale také typ terénu, na kterém se bude hrát – i to má vliv na výběr fotbalového míče. Nejvyužívanější balony na přírodní nebo umělou trávu, které mají klasickou odolnost. Pokud ale chcete hrát v hale, je vhodné volit takzvaný futsalový míč, s nímž se dobře manipuluje, aniž by se nějak extrémně zatěžovaly klouby. Pro plážový fotbal se zase hodí míč určený k tomuto typu sportu.

Kvalita nakonec rozhodne

Možná před sebou vidíte svého favorita. Možná je opravdu krásný a možná odpovídá svou velikostí. Než s ním ale zamíříte k pokladně, kde pípnete kreditkou o platební terminál, buďte si jistí jeho kvalitou. Ta totiž rozhodne a ta má poslední slovo. Jenže jak poznat, že je míč opravdu kvalitní?

Bohužel se na vysoké kvalitě většinou podepisuje i vysoká cena. Sice to neplatí vždy, ale cena je jedním z ukazatelů, který prozradí skutečnou kvalitu fotbalového prvku. Vyšší cena = vyšší kvalita, vyšší odolnost, použití lepších technologií i lepší letové vlastnosti.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *