Vyber Trekove Obuvi

Jak vybrat trekovou obuv

Cestování, konkrétně turistika se stala velkým hitem posledních měsíců. Možná i vlivem koronavirové pandemie se většina lidí rozhodla prozkoumat zátiší své země, která spíše nabízí mnoho příležitostí pro turistické výlety. Ať už plánujete zdolat nejvyšší horu Česka či Slovenska, nebo se jen chcete vydat na několikahodinovou túru, hodit se vám bude treková obuv. A nabízí se otázka, jak takovou trekovou obuv vybrat.

Pohodlí i při turistice

Není nad pohodlí při chození, nemyslíte? Bohužel řada lidí, která vyráží na turistické výšlapy si na nohy obouvá co nejstylovější tenisky, které však v žádném případě nejsou pro takový výlet ideální obuví. Je důležité mít kvalitní podrážku, jež se přizpůsobí nejen vašemu pohybu, ale také velice členitému terénu, také je zapotřebí cítit zmiňovaný komfort, se kterým se hory zdolávají daleko lépe a díky kterému na druhý den nebolí tolik dolní končetiny.

Kozena Turisticka Obuv

Přesně to ale slibuje kvalitní treková obuv, která při turistických výletech nesmí chybět. Zvolte si ideální obuv a zdolejte s ní daleko větší mety, než které jste si doposud stanovili.

Vybíráme nepromokavou a maximálně pohodlnou obuv

Jenže jak vybrat trekovou obuv, aby byla opravdu kvalitní a abychom s ní hravě zvládli dosáhnout všech cílů, které se před námi rozpínají? Výběr je obrovský, proto svou pozornost zaměřte hlavně na nepromokavé alternativy, které jsou navíc po vyzkoušení opravdu maximálně pohodlné (ano, opět apelujeme na komfort, ale ten je u trekové obuvi opravdu stěžejní). K tomu všemu by měla mít ideální treková obuv vyšší podrážku, abyste rozmanitost členitého terénu a občasné špičaté kameny pod nohama sotva cítili nebo líp – necítili vůbec.

Správná velikost je klíčová

Stejně jako u jiných typů obuvi, i v případě výběru té trekové se musí vzít správná velikost. Pokud si nejste velikostí jistí, raději si boty v obchodě vyzkoušejte (zkoušení se doporučuje v každém případě, protože co výrobce, to trochu jiné číslování obuvi). 

Vyplatí se po nazutí boty vyzkoušet při chůzi. Když jdete z kopce, neměly by se prsty dotýkat přední části boty (to by mohlo vést k otlačeninám na nehtech a k poškození bot i nehtů jako takových). Ke zkoušení turistické obuvi přistupujte ideálně v odpoledních hodinách, kdy je noha trochu oteklá, což se stává opravdu denně, když máte něco nachozeno. 

Ponožky jako pomocníci při výběru

U trekové obuvi platí, že důležité nejsou boty jako takové, ale také ponožky, které v nich máte. Většinou se nosí alternativy vyrobené z vlny nebo kombinace vlny a syntetické směsi – ty se hodí do horských chladnějších podmínek. Při zkoušení si vyzkoušejte obě dvě – jednu tlustší, kterou budete brát právě na turistické výlety do hor, a jednu tenčí, takzvanou porézní, která bude vaším parťákem během obyčejných odpoledních túr s rodinou. Pokud jsou boty pohodlné a funkční s oběma typy ponožek, máte vybráno.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *