hokejová helma

Máme pro vás tipy, jak vybrat hokejovou helmu

Když se řekne základ hokejové výbavy, většina z nás si vybaví hokejku či brusle. Dalším opravdu důležitým prvkem vybavení každého hokejisty by však měla být především vhodně zvolená hokejová helma. Důvodem je především ochrana před zraněním hlavy, ale také obličeje či zubů.

Co říkají předpisy?

Jelikož se jedná o bezpečností prvek, helma by měla vždy splňovat parametry udávané hokejovou federací. Mezi těmito doporučenými parametry bychom našli například vnitřní výstelku, možnost nastavení velikosti, řemínek po bradu a závity na přimontování mřížky či plexi. Pokud helma tyto parametry splňuje, dokáže dostatečně ochránit naše zdraví při nebezpečných pádech, které nejsou při hokeji rozhodně výjimečné.

V našem katalogu naleznete výběr ze širokého sortimentu hokejových helem.

Na co myslet při výběru a zkoušení hokejové přilby

Jelikož při hře nezáleží pouze na bezpečnosti, ale také na pohodlí hráče, měli bychom před zakoupením hokejové helmy produkt vždy dostatečně vyzkoušet. Existuje totiž celá řada různých tvarů, jejichž pohodlnost však nejsme schopni z fotek a videí produktu poznat. Nespoléhejte tedy pouze na nákup v internetových obchodech a raději vyrazte do kamenné prodejny si helmu vyzkoušet a vybrat takovou, která vám opravdu sedí a je pohodlná. To je důležité také z hlediska velikosti – sice existuje celá řada tabulek, kdy stačí změřit obvod hlavy a spočítat si správnou velikost, ta však nemusí vždy odpovídat realitě. 

hokejová přilba
Zdroj: Pixabay.com

Správně zvolená velikost je přitom klíčová. Nebezpečí hrozí především v případě, že se helma při pohybu posouvá či vychyluje. Zároveň by nás však neměla tlačit ani omezovat v pohybu a bránit ve výhledu. Myslete však na to, že například vnitřní stélka se nošením do velké míry přizpůsobí tvaru hlavy, a je proto normální, že helma zpočátku na některých místech lehce tlačí.

Vybírejte kvalitu

Asi nemusíme připomínat, že u výběru vhodné ochrany hlavy není na nějaké velké šetření místo. To se týká především kvality materiálů, která u levnějších produktů značně pokulhává. Helmy kvalitních výrobců navíc poskytují o poznání vyšší komfort, a to například díky lepší výstelce, tvaru helmy či odvětrávání.

Nezapomeňte na funkční doplňky

Jak jsme již zmiňovali, při koupi helmy nezapomeňte na funkční doplňky, tedy například možnost přimontování plexi či mřížky. Tyto ochranné prvky totiž mohou výrazně zvýšit nejen komfort, ale především ochranu hlavy, zubů a tváře při hře.

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *