běžec

Tipy na užitečné dárky pro běžce

Vánoce se blíží a s nimi i nutnost vymyslet, čím obdarovat své blízké. Pokud máte doma zapáleného běžce, jste na správném místě – máme pro vás několik užitečných tipů na dárky, které potěší každého běžeckého nadšence.

Praktické vychytávky na běh

Přestože běh patří mezi sporty, pro jejichž provozování toho příliš nepotřebujeme, kdy jindy překvapit běžce šikovnými běžeckými doplňky než na Vánoce? Většina z běžeckých doplňků je navíc jako stvořena pro zimní období, díky čemuž je může obdarovaný ihned otestovat. A jaké to jsou?

Nepromokavé či neoprenové ponožky

Asi nikdo z nás nemá rád promočené ponožky. Pokud se tedy váš běžec rád vydává běhat do lesa, kde není o kaluže nouze, sázkou na jistotu budou nepromokavé ponožky. Alternativou mohou být ponožky neoprenové, které nejen ochrání před vlhkostí, ale také zahřejí.

Čelovka

Čelovku ocení během krátkých zimních dní téměř každý běžec. Vybírat můžete mezi celou řadou modelů, od čelovek na baterky po nabíjecí. Při nákupu nezapomeňte zvážit individuální potřeby obdarovaného – pro rekreační běžce volte především lehké modely, naopak u závodníků myslete především na dlouhou výdrž baterie.

Nepromokavé rukavice

Stejně jako nepromokavé ponožky mohou být skvělý dárkem i nepromokavé či neoprenové rukavice, které může obdarovaný využít nejen na běhání, ale třeba i na běžky či výšlap na horách.

Běžecké hole

Běžecké hole ocení zejména běžci, kteří mají rádi traily, jelikož díky nim udrží rovnováhu i na náročném a namrzlém terénu. Využít je navíc mohou i při klasických horských túrách.

Běžecké oblečení

V případě, že váš běžec vyráží na výklus i v zimě, je vhodné běžecké oblečení téměř nutností. Při výběru myslete zejména na to, že je třeba vrstvit, nekupujte tedy příliš tlusté a teplé oblečení. Ideální volbou je například funkční tričko, běžecké elastické kalhoty a větrovka, případně nepromokavá bunda. Krok vedle neuděláte ani s čepicí, čelenkou či kvalitními rukavicemi. 

běžec
Zdroj: Unsplash.com

Běžecká výživa

Pokud to obdarovávaný běžec myslí se svým koníčkem vážně, nedílnou součástí stále se zlepšujícího sportovního výkonu je i vhodná běžecká výživa. Zkuste mu tedy darovat například výživový plán nebo třeba zásobu energetických tyčinek či gelů. Sázkou na jistotu je u běžců často i kloubní výživa a další doplňky stravy, které dopomohou k lepšímu výkonu.

Dárkový poukaz

Zejména v případě, že obdarovaný potřebuje nové běžecké boty, je vhodné namísto zakoupení bot zvolit spíše dárkový poukaz. Jelikož je výběr správné velikosti (nemluvě o dalších kritériích vhodné běžecké obuvi) opravdu klíčový, obdarovaný ocení spíše možnost vybrat si boty na běh sám, podle svých představ. Kromě klasického voucheru můžete do obálky přidat například poukaz na diagnostiku, která vašemu běžci pomůže s výběrem té nejvhodnější obuvi.

Startovné

Dárkový poukaz však nemusí být jen na hmotné věci – pokud obdarovaný rád a často závodí, jistě ocení zaplacení startovného na jednom ze závodů, kterých se chystá zúčastnit. Vždy však zkuste před zakoupením startovného vyzvědět, o jaké závody má zájem – pokud trénuje na desetikilometrový běh či půlmaraton, startovné na maraton by nemusel ocenit.

Vzdělávání

Na závěr máme tip pro případy, kdy váš běžec běžecké oblečení a potřebné doplňky již vlastní – nadělte mu pod stromeček běžecké vzdělávání. To může mít podobu odborných knih, audioknih či například předplatného běžeckého časopisu. Praktickým dárkem může být i běžecký diář, díky kterému si může nejen pečlivě naplánovat tréninky, ale také sledovat své sportovní pokroky.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *