Jak začít s hokejem a jaké jsou náklady?
Hokej je jedním z nejoblíbenějších sportů nejen u nás, ale i ve světě – důvodem je fakt, že se jedná o hru založenou na týmové spolupráci, rychlosti, talentu a dalších individuálních dovednostech. Pokud zvažujete, že by hokej mohl být tím pravým sportem pro vašeho potomka, máme pro vás přehled toho, na se připravit, a to především z hlediska nákladů.
Proč zvolit hokej?
Než se podíváme na samotné náklady, které vás bude tento sport stát, je třeba alespoň ve stručnosti zmínit, proč je hokej dobrou volbou. Jeden z hlavních důvodů, proč stojí za vyzkoušení, je fakt, že se díky hokeji vaše dítě naučí mnoha různým dovednostem. Mezi ty patří například bruslení, síla a vytrvalost. Kromě toho se naučí fungovat v týmu, a především získá spoustu nových kamarádů.
Jaké otázky si položit, než vaše dítě začne s hokejem?
Pokud to s hokejem myslíte vážně, je třeba si před zapsáním dítěte na první trénink upřímně odpovědět na několik otázek. Tou první by mělo být zejména to, zda má vaše dítě o hokej opravdový zájem – případy, kdy rodiče své děti vedou k hokeji v rámci naplňování svých vlastních nesplněných ambicí, většinou nekončí úspěchem a dítě sportu dříve či později zanechá. Druhou nevyhnutelnou otázkou jsou náklady. Hokej rozhodně nepatří k levným sportům, a je tedy třeba počítat s řadou investic, které si přiblížíme dále v článku.
Kdy s hokejem začít?
Ideální je s přípravou začít v opravdu brzkém věku, a to kolem pěti, nejpozději šesti až osmi let. Takto malé děti se zpočátku učí především bruslení, správný postoj, zatáčení, přešlapování a brzdění. Skutečná hra začíná až ve věku, kdy děti dochází do druhé či třetí třídy.
Jaké jsou náklady?
Konečně se dostáváme k jádru dnešního článku, a to nákladům, na které se musíme připravit. Počítat je třeba především s roční platbou kurzovného hokejovému klubu, které se pohybuje mezi dvěma až čtyřmi tisíci korun. Dalším velkým výdajem je hokejová výbava, kterou je navíc kvůli rychlému růstu dítěte nutné poměrně často obměňovat.
A s jakými cenami počítat? Zatímco brusle seženeme v rozmezí 2 000 až 15 000 tisíc, u helmy je třeba počítat s částkou nad 15 000 Kč. Dále potřebujeme hokejku (800 až 5000 Kč) a chrániče ramen (2000 až 5000 Kč). Mezi drobnější výdaje patří například rybano (500 Kč), chrániče (do 3000 Kč), suspenzor (200 Kč) či rukavice (400 až 2000 Kč).
V našem katalogu naleznete široký výběr hokejové výstroje.
S výbavou to však nekončí – pokud chcete, aby se vaše dítě účastnilo zápasů, je třeba počítat také s náklady na dopravu či například hokejovými kempy, jejichž cenu jsou však velice individuální. V mnoha případech se dodatečné náklady mohou vyšplhat až na desítky tisíc ročně.